Hledat

Kurzy a přednášky

Památky Praha 5

Městská část Praha 5 – ideální místo pro váš život, podnikání, odpočinek i zábavu

FOOD TRUCK SHOW na náplavce

truckPrvní mezinárodní setkání food trucků - pojízdné občerstvení na třech i více kolech bude mít v ČR premiéru. Speciálně upravené dodávky, tříkolky, veteráni, autobusy nebo přívěsy budou zaparkovány 5.března na Smíchovské náplavce! Představí se účastníci z Itálie, Maďarska, Polska, Belgie, Francie, Rakouska, Slovenska a samozřejmě České republiky. Vstupenky na místě. Více informací zde

 

TANEC ZVANÝ EMPATIE (série večerních workshopů)

 

pradelna

 

 

Sedíte v restauraci a číšník si vás nevšímá. Pomalu se vás zmocňuje vztek. Když konečně přijde, ulevíte si a rázem je mezi vámi napětí. Mrzí vás to. Takhle se v klidu a pohodě nenajíte. Znáte podobné situace? Chcete vycházet s lidmi kolem vás v dobrém? Občas se to ale nepovede a konflikt je na světě. Zůstává vám z toho nepříjemný pocit, taková pachuť a občas i pocit viny? Právě pro vás je tu série setkání s nenásilnou komunikací, které pořádá komunitní centrum Prádelna.

Číst dále: TANEC ZVANÝ EMPATIE (série večerních workshopů)

 

Praha 5 otevírá nové infocentrum

Rádi vás informujeme, že se úřad MČ Praha 5 rozhodl o vybudování nového informačního centra, které svou činností naváže na činnost společnosti Informační centrum Praha 5. Nové infocentrum najdete v budově radnice na Náměstí 14. října.

   

Příprava na VŠ v Meet Factory

kurzyOjedinělou možnost nabízí Meet Factory. V rámci možnosti přípravy na umělecké školy otevírá MF obory KRESBA, MALBA A SOCHA. Součástí výuky jsou přednášky dějin výtvarné kultury směřované na 19. a 20. století a současnou uměleckou scénu svět a CZ. Konzultace vlastní tvorby, nastavené v širším spektru na obory volného a užitého umění, tj. co konzultace, to umělec nebo pedagog VŠ jiného oboru.

Předpokládaná výuka / tři hodiny týdně, hodinová nadstavba konzultací dvě hodiny měsíčně / dějiny výtvarné kultury dvě hodiny měsíčně budou probíhat ve výuce ve vypsaných termínech.

Více informací zde

 

Leden v komunitním centru Prádelna

pradloKomunitní centrum prádelna sídlící na adrese Holečkova 38a si pro své návštěvníky připravilo opět bohatý program. V lednu se mimo jiné můžete těšit na:


6.1. Divadelní představení pro děti (od 9:00)
12.1. Přednáška s besedou pořádaná sdružením Alternativa zdola Rozvojové cíle tisíciletí OSN a ČR (od 18:00)
14.1. Hudební odpoledne nejen pro seniory (od 15:00)
18.1. Výstava Mozartovi přátelé na Malostranském hřbitově
19.1. Hudebně taneční pásmo Marietta otevírá rok 2016 tancem a zpěvy (od 15:00)
25. a 27.1. III. ročník lednového turnaje senzačních seniorů ve stolním tenise

Více informací zde

   

145. Vltavanský ples

vltavan

 

 

 

 

 

Spolek Vltavan v Praze zahajuje rok 2016, ve kterém oslaví již 145. let od svého založení, tradičním plesem. I tentokrát se koná na území Prahy 5 ve Smíchovském pivovaru, kam zve srdečně své příznivce a občany Prahy 5 na 29. ledna. V rámci programu mj. při slavnostním nástupu předvede spolek své kroje a historické prapory.

 

Praha 13 v mobilu

133

 

 

Zajímavou aktivitu připravila pro své občany Praha 13. Vzhledem k těsné provázanosti Městských částí vás o této aktivitě informujeme a zároveň ji vnímáme jako aktivitu inspirativní. Podrobnosti o mobilní aplikaci Praha 13 v mobilu najdete zdeTento projekt byl spolufinancován stejně jako projekt Informačního centra Prahy 5 z operačního programu PRAHA - KONKURENCESCHOPNOST.

   

Praha 5 získala prestižní ocenění

100nejPraha 5 získala 27. listopadu prestižní ocenění „ČESKÝCH 100 NEJLEPŠÍCH”.Umístila se v oborové kategorii CESTOVNÍ RUCH A HOTELNICTVÍ. Ocenění uděluje Panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko - technickou spolupráci COMENIUS (www.comenius.cz) tradičně na Pražském hradě za účasti prezidenta České republiky. 

Číst dále: Praha 5 získala prestižní ocenění

 

Charitativní jarmark ZŠ a MŠ U Santošky

Plakat jarmark 2015zelZákladní škola a mateřská škola Praha 5 – Smíchov (U Santošky 1/1007). Vás zve na VÁNOČNÍ JARMARK, který se koná ve čtvrtek 10.12.2015 na dvoře školy. Kromě tradičního charitativního "jarmarku" výrobků žáků školy (od cukroví, přes ozdoby, svíčky, obrázky až po keramiku) bude jarmark letos doplněn o téměř dvouhodinové kulturní pásmo, na kterém se podílejí téměř všichni žáci školy a dokonce i pedagogický sbor.

   

MČ Praha 5

Naši partneři

Partnerská města