Hledat

Kurzy a přednášky

Památky Praha 5

Sezona krosových závodů začne již v neděli 21. 4. na Skalce

Sdružení H-Triatlon pořádá v letošním roce několik závodů určených pro jednotlivce všech věkových kategorií i fyzické zdatnosti. Jako první letos proběhne v neděli 21. dubna krosový závod v krásném prostředí rezervace Skalka. Součástí závodu bude i běh o Pohár starosty Prahy 5 Ing. Miroslava Zeleného, který nad krosem převzal záštitu.

 

Účastníci budou rozděleni podle pohlaví do věkových kategorií a výkonnostních skupin. Pro děti do 6 let je připravena trasa v délce 300 metrů, rekreační sportovci budou závodit na trati Hobby (3 km) a profesionálové přeměří své síly na okruhu Sport (6 km). „Kros na Skalce se těší rok od roku většímu zájmu. Je to určitě nejen kvůli jeho dobré dostupnosti a atraktivnímu prostředí, ale i kvůli možnosti výběru tratí, jejichž délka umožňuje účast i těm, kteří s tréninkem začali až s příchodem jara,“ uvedl starosta Ing. Miroslav Zelený.

 

Součástí startovného ve výši 100–200 Kč (v závislosti na termínu registrace, děti zdarma) je čipová časomíra, profesionální startovní čísla a výsledky ve formě SMS do několika minut po ukončení závodu. Každý závodník obdrží na vyžádání certifi kát s výsledným časem a pořadím. Všechna závodní čísla budou po ukončení sportovní části zařazena do losování o atraktivní ceny. Účastníky čeká i doprovodný program v podobě skákacího hradu, trampolíny, ukázek první pomoci ve spolupráci se Zdravotnickou záchrannou službou hlavního města Prahy, přednášky Útvaru prevence MP hl. m. Prahy, psovodi a další soutěže pro děti.

 

Více informací a on-line registrace na www.htriatlon.cz nebo na Facebooku www.facebook.com/houmruvtriatlon. Účastníci se mohou přihlásit i v den konání akce. Spojení MHD – autobus č. 191, zastávka Spiritka – autobus jede ze zastávky Na Knížecí směr Petřiny, zastávka je vzdálená cca 250 metrů od startu závodu (GPS souřadnice místa startu závodu: Latitude: 50.073557º N, Longitude: 14.365794º E).

 

Program závodu:

 

7.30–10.00 hod. prezence závodníků (nejpozději 30 minut před startem závodu)
9.00 hod. start dětských kategorií
10.30 hod. start muži a ženy
13.00 hod. společné vyhlášení výsledků