Hledat

Kurzy a přednášky

Památky Praha 5

Praha 5 vyčlenila peníze na povodně a pomáhá poškozeným ihned

 

Rada městské části Praha 5 na dnešním mimořádném jednání schválila rozpočtové opatření v hodnotě 17 milionů na mimořádné události vzniklé povodněmi. Dále dne 20. 6. předloží Zastupitelům MČ Praha 5 návrh na vyčlenění 40 milionů korun k odstranění škod po povodních.

 

Z rozpočtového opatření vyčlení vedení Prahy 5 také peníze pro neziskové organizace a drobné podnikatele, kteří jsou poškozeni markantně. Neziskovým organizacím vyplatí 50 000 Kč a drobným podnikatelům 25 000 Kč.

 

„Jsme si vědomi kritické situace, do které se neziskové organizace a podnikatelé dostali v době povodní. Proto se snažíme a pomáháme ihned, peníze si mohou vyzvednout v hotovosti ještě dnes, „ řekl starosta Ing. Miroslav Zelený (UNP).

 

Jde především o zařízení umístěné na Císařské louce, například: VK Smíchov, o. s., TJ Císařská louka o. s., VK Slavia Praha, o. s., Český svaz kanoistů, o. s., Pražský klub dračích lodí o. s. a SK Zlíchov Praha.

 

„Občanům Prahy 5 pomáháme i jinak než penězi, nakupujeme čistící prostředky, a zajistili jsme výpůjčku čerpadel a vysoušečů, které budou následně potřeba,“ řekl 1. zástupce starosty JUDr. Petr Lachnit (ČSSD).

 

Zájemci o čerpadla a vysoušeče si mohou rezervovat výpůjčku prostřednictvím krizových linek městské části na tel. 257 000 901, 257 000 994 a 257 000 971.