Hledat

Kurzy a přednášky

Památky Praha 5

Koncert Alfréda Strejčka a Štěpána Raka

 

Vivat Carolus Quartus - koncertní hold českému králi a římskému císaři Karlu IV

 

Sbor Církve adventistů sedmého dne Praha – Smíchov Vás srdečně zve na koncert Vivat Carolus Quartus, který se uskuteční v sobotu 22. března v 17 hodin v modlitebně CASD, Peroutkova 57.

 

Koncert s využitím autentických textů Karla IV. a posledních vědeckých výzkumů našich antropologů přináší nový pohled na muže, který je právem pokládán za největšího Čecha a jednu z nejvýznamnějších osobností evropské historie. Promluvy Karla IV. v přednesu Alfréda Strejčka, umocněné hudbou Štěpána Raka, neuvěřitelně aktuálně oslovují naši dobu a podávají přes staletí pomocnou ruku.

 

V tomto díle se prezentují Morality a duchovní výklady Karla IV., které lidé běžně neznají. Výsledkem nemá být historizující portrét, ale naopak představení toho inspirativního z jeho díla. Toho, co z odkazu českého krále může být platné i dnes, a mohlo by nám lidsky i společensky pomáhat. Použité texty vypovídají především o neměnnosti lidské podstaty. Ta dnešní je podobná, jako třeba před 2000 i více lety. Jsou určité zákony, které je třeba respektovat. A jedním z nich je, že existuje něco nad námi, co řídí naše životy, a vyzývá i nás, abychom tento řád přijali.

 

Spojení: metro trasa B – stanice Anděl, bus č. 137 – stanice Urbanova