Hledat

Kurzy a přednášky

Památky Praha 5

Oslava Dne Země proběhne v parku Portheimka

 

V pátek 18. dubna 2014 se v parku Portheimka uskuteční za podpory MČ Praha 5 akce „Den Země Prahy 5“. Pod záštitou 1. zástupce starosty MČ Praha 5 JUDr. Petra Lachnita a zástupkyně starosty PhDr. Marie Ulrichové–Hakenové ji pořádá občanské sdružení Veselá zebra.


Účelem projektu je mimo jiné i aktivní zapojení rodičů s dětmi do kulturního života v Praze 5. "Od 14 hodin budou v parku připraveny různé soutěže pro děti o hodnotné ceny, prostorové hlavolamy, skákací hrad, kuličkiáda, balónková show, klaunské vystoupení a možná přijde i kouzelník," zve rodiče s dětmi zástupkyně starosty Marie Ulrichová-Hakenová.


„Pro rodiče s dětmi je v Parku Porheimka připraven nejen bohatý program a velké množství soutěží, ale samozřejmě si připomeneme celosvětový svátek Den Země, který se slaví již od roku 1970,“ říká Petr Lachnit, 1. zástupce starosty, který nad akcí převal záštitu. “Jde nám nejen aktivní zapojení rodičů s dětmi nejen do kulturního života Prahy 5, ale i o připomenutí faktu, že o přírodu se musíme aktivně starat hlavně my sami,“ dodává Lachnit.


Historie Dne Země se začala psát roku 1970 v USA, kdy senátor Gaylord Nelson pověřil studenta Harvardovy univerzity Denise Hayesa organizací série environmentálních protestních setkání a výukových programů s cílem podpořit environmentální hnutí po celých Spojených státech. První Den Země slavil úspěch a ve Spojených státech vedl mimo jiné k založení Americké agentury pro ochranu životního prostředí a k přijetí Zákona o čistotě ovzduší, Zákona o čistotě vody a Zákona o ohrožených druzích. Dnes slaví Den Země víc jak miliarda lidí ve 175 státech světa. Den Země se tak stal největším sekulárním svátkem, který slaví lidé společně na celé planetě bez ohledu na původ, víru či národnost.
Více na http://www.veselazebra.info/