Hledat

Kurzy a přednášky

Památky Praha 5

Nadace Prahy 5 podporuje stravování žáků ZŠ a MŠ


Pravidelné stravování ve školních jídelnách poskytuje dětem to zásadní, čímž je bezesporu pravidelná, hodnotná a vyvážená strava. Účast na obědech je důležitá i ve smyslu sociálního kontaktu se svými vrstevníky. Chodit ve škole či školce na obědy je prostě "normální".
Projekt umožní bezplatné stravování pro děti do 15 let. V rámci Projektu bude zabezpečena úhrada stravného pro děti mateřských škol a obědů pro žáky základních škol zřizovaných MČ Praha 5.


Na co a pro koho je příspěvek určen?
Příspěvek slouží jako úhrada nákladů školským zařízením a školám zřizovaným Městskou částí Praha 5 na zabezpečení bezplatného stravování dětem z mateřských a základních škol. Příspěvek je určen pro dítě trvale žijící na území Městské části Praha 5 a není na něj právní nárok.

Jak o příspěvek žádat?
Nadační fond přijímá žádost od zákonného zástupce dítěte, žáka k bezplatnému stravování z důvodu možnosti sociálního vyloučení.
Žádosti psané volnou formou je třeba doručit na níže uvedenou adresu, případně zaslat na uvedený e-mail. Na obálku či do předmětu mailu uveďte heslo "OBĚDY".

Jak se žádost o příspěvek vyhodnocuje?
Jednotlivé žádosti jsou vyhodnocovány dle interních pravidel, a to v těsné spolupráci s dotčeným školním zařízením a odborem sociální problematiky úřadu Městské části Praha 5.


Adresa, na které přijímáme žádosti:
Nadační fond Pragae quinta regione
Informační centrum Praha 5
Štefánikova 30
150 00 Praha 5 - Smíchov
e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript