Hledat

Kurzy a přednášky

Památky Praha 5

Informace o projektu

truckPrvní mezinárodní setkání food trucků - pojízdné občerstvení na třech i více kolech bude mít v ČR premiéru. Speciálně upravené dodávky, tříkolky, veteráni, autobusy nebo přívěsy budou zaparkovány 5.března na Smíchovské náplavce! Představí se účastníci z Itálie, Maďarska, Polska, Belgie, Francie, Rakouska, Slovenska a samozřejmě České republiky. Vstupenky na místě. Více informací zde

 

adventOpět po roce připravilo Švandovo divadlo ADVENTNÍ ODPOLEDNE, a to 13. 12. 2015 od 14:00 do 19:00 ve Foyer Švandova divadla. Tradiční adventní odpoledne s divadelní atmosférou je opět připraveno pro všechny příznivce vánočního svařáku, vůně pečených perníčků, františků, purpury a originálních dárků. Nebudou chybět vánoční koledy v podání členů Hereckého studia Švandova divadla v divadelní kavárně od 16h a od 18h. Na pokladně budete moci získat vstupenky za zvýhodněné ceny a u informačního stánku kupón se 40% slevou na repertoár Švandova divadla platný od 1. 3. do 19. 6. 2016.

 

Tramvajová trať ve Štefánikově ulici, která je jedním z hlavních spojení mezi centrem města a klíčovým dopravním uzlem MHD Anděl, prošla kompletní rekonstrukcí. Rekonstrukce bude dokončena před plánovaným termínem, který byl původně stanoven na 15. prosince 2014. Dopravní podnik hl. m. Prahy (DPP) zprovoznil tento úsek v předstihu již v sobotu 29. listopadu 2014.

Číst dále: Rekonstrukci tramvajové trati se podařilo dokončit před termínem

 

 

Po 40 dnech od konce voleb získala radnice městské části Praha 5 nové vedení. Ve čtvrtek 20. listopadu 2014 složili zvolení zastupitelé na ustavujícím zasedání zastupitelský slib. Následně jmenovali nové složení Rady městské části Praha 5 a zvolili starostu. Tím se stal MUDr. Radek Klíma z TOP 09.

Číst dále: Praha 5 má nové vedení

 

 

 

  

ZDE naleznete přehled termínů konání zápisů a dnů otevřených dveří v základních školách zřizovaných MČ Praha 5.

 


 

 

 

 

RC Tatra Smíchov a TJ Sokol Mariánské hory

Sobotu 15.11.2014 na hřišti RC Tatra Smíchov

 

POZOR! Výkop mimořádně až ve 13,00 hodin!!

 

mikulsk nadlka xTradiční Mikulášská nadílka se koná 6.12. od 14:30 na Cindě

Číst dále: MIKULÁŠSKÁ NADÍLKA NA CINDĚ

 

Ptáte se, co se děje v Praze 5 nového? Zajímají vás aktuální informace nejen z úřadu, ale z celé městské části? Hledáte program na víkend, či si chcete číst rozhovory s osobnostmi spjatými s pátou městskou částí? Zmapovali jsme pro vás informační kanály radnice, které vám nabízí informace v mnoha různých formátech a podobách, včetně vlastních videí.

Číst dále: Přehled informačních kanálů radnice Prahy 5 aneb Kam se mohu obrátit?

 

Chtěli byste potkat opravdu hodně princů a princezen na jednom místě? Tak to si určitě nenechte se svými dětmi ujít další ročník pohádkového lesa s názvem Princové a princezny, který proběhne v sobotu 27. září v zahradě Kinských. Registrace účastníků byla právě spuštěna!
V parku u Musaionu na vás budou čekat Růženka s dorty, Bajaja s drakem, Zubejda s velbloudy, král Miroslav, princezna Mulan, Třetí princ s hady i Popelka.
Již pátý pohádkový les připravila městská část Praha 5 pod záštitou JUDr. Petra Lachnita (ANO), 1. zástupce starosty MČ Praha 5, a společnost Velká dobrodružství ve spolupráci s Národopisným muzeem.
Kilometrovou trasu mohou děti projít kdykoliv od 10 do 17 hodin. Na startu obdrží průvodní dopis s popisem trasy a s namalovanými pohádkovými postavami, které na ně budou čekat. U každé pak dostanou zapeklitý úkol, za jehož splnění získají do dopisu razítko. Pokud splní všechny úkoly, čeká je v cíli u Sněhurky a trpaslíků královský poklad.
Trasa výletu začíná tak jako loni přímo u Musaionu. Pokud chcete být přednostně posláni na cestu v čase, který vám vyhovuje, zaregistrujte se před akcí na www.velkadobrodruzstvi.cz do formuláře v rubrice Pohádkový les. Přijít můžete ovšem i bez registrace. Vstupné je zdarma.
Stále jste se ještě nerozhodli, jestli akci navštívit? Podívejte se na reportáž z minulého ročníku v podání TVP5: http://www.p5tv.cz/archiv/volny-cas/vecernickovsky-pohadkovy-les/

Pohádkový les v zahradě Kinských se bude hemžit postavami z dětských knížek. Foto: Veldo

 

Cílem projektu provozování informačního portálu pro podporu služeb cestovního ruchu v Praze 5 je dlouhodobě stabilizovat a dále zlepšovat atraktivní podnikatelské prostředí města především v oblasti cestovního ruchu a zlepšit a rozšířit nabídku služeb pro podporu podnikání v oblasti cestovního ruchu. Projekt svým zaměřením reaguje na následující aktuální problémy hl. m. Prahy:

 • pokles atraktivity Prahy jakožto turistické destinace , který se projevuje poklesem počtu návštěvníků Prahy a změnou struktury návštěvníků v neprospěch vysoko-příjmových skupin turistů.
 • potřebu zvýšit atraktivitu služeb a konkurenceschopnost subjektů působících v oblasti CR (ubytovací služby, kulturní, sportovní akce apod.) a zvýšit povědomí o turistických atrakcích u poskytovatelů služeb CR.

Realizovaný projekt přinese tyto nové služby:

 • upozorňování na nové obchodní příležitosti – Prague 5’s Information Centre for the support of tourist services will notify businesses in the tourism sector of new business opportunities arising from the activities of the Prague 5 Municipal District,
 • spolupráce s partnerskými městy - MČ Praha 5 úzce spolupracuje s partnerskými městy Budapešť, Kalithea (Řecko), Berlin Neukölln a Saugues (Francie). Ze spolupráce s těmito městy často vyplynou různé akce, konference pořádané MČ, prezentační akce podnikatelů apod., které je potřeba zajišťovat společně se subjekty cestovního ruchu na území MČ Praha 5.
 • spolupráce mezi podnikateli v CR - informační centrum bude zprostředkovávat vzájemnou spolupráci podnikatelských subjektů,
 • vzdělávání zástupců subjektů poskytujících služby v CR na území MČ – pořádání vzdělávací seminářů pro poskytovatele služeb v cestovním ruchu a šíření příkladů nejlepší praxe ze zahraničních partnerských měst,
 • vytvoření marketingového a prodejního kanálu pro služby CR – vytváření obchodních příležitostí směrem k zahraničním obchodním partnerům a potenciálním návštěvníkům, které se budou týkat propagace služeb u partnerských měst, propagace speciálních akcí na ubytování, kulturních akcí pořádaných v Praze apod.,
 • využití informačního potenciálu internetového televize MČ Praha 5 – prostřednictvím internetové televize, kterou provozuje MČ Praha 5, budou informováni podnikatelé v oblasti CR o nových obchodních příležitostech, přinášet bude i novinky z oblasti cestovního ruchu a kulturních akcí,
 • zvýšení informovanosti podnikatelů v oblasti CR – poskytnutí poradenské podpory o možnostech podnikání na území MČ Praha 5 pro začínající podnikatele v CR, zlepšení komunikaci mezi subjekty CR, státní správou a samosprávou.

Významný specifikem projektu je jeho úzká specializace na v dnešní době pro hl. m. Prahu zásadní oblast cestovního ruchu , konkrétně v MČ Praha 5. Zatímco stávající Podnikatelské centrum Smíchov poskytuje pouze základní poradenskou činnost všem podnikatelům bez rozdílu hospodářské činnosti, nové Informační centrum pro podporu služeb cestovního ruchu bude poskytovat komplexní služby výhradně subjektům cestovního ruchu, bude zajišťovat jejich propagaci a tím sledovat cíl rozvoje cestovního ruchu na území MČ Praha 5 s dopadem na celou Prahu. Navíc se jedná o jediné informační centrum tohoto druhu v celé Praze.

 

Cílové skupiny projektu

 • podnikatelské subjekty v oblasti cestovního ruchu
 • obyvatelé MČ Praha 5
 • obyvatelé Prahy
 • hl. m. Praha