Hledat

Kurzy a přednášky

Památky Praha 5

Aktuality

Informace k delegaci členů (zástupců) OVK od politických stran, hnutí a koalic pro volby do EP

Delegovat členy a náhradníky do okrskových volebních komisí mohou politické strany, politická hnutí a koalice, jejichž kandidátní listiny pro volby do Evropského parlamentu byly zaregistrovány. Tyto subjekty mohou ohlásit delegaci jednoho člena a jednoho náhradníka do každé OVK, a to nejpozději 30 dnů přede dnem voleb, tj. do 23. dubna 2014. Delegací členů a náhradníků se rozumí doručení jejich seznamu starostovi.

Číst dále: Informace k delegaci členů (zástupců) OVK od politických stran, hnutí a koalic pro volby do EP

 

Zastupitelstvo podpořilo zachování obou poboček Městské knihovny v Praze 5

Zastupitelé městské části Praha 5 i v letošním roce schválili neinvestiční příspěvek v souhrnné výši 270 tisíc Kč na provoz poboček Městské knihovny v Praze, konkrétně v ulicích Ostrovského 29 a Musílkova 62. Bez finanční podpory Prahy 5 by knihovnám hrozil zánik, proto se jejich vedení obrátilo na městskou část s žádostí o pomoc.

Zachování obou poboček je dle názoru vedení městské části velmi potřebné. 

Číst dále: Zastupitelstvo podpořilo zachování obou poboček Městské knihovny v Praze 5

 

Zastupitelé Prahy 5 odvolali čtyři členy rady včetně starosty, novým radním se stal Jiří Vejmelka


Zastupitelé na svém zasedání 27. 3. 2014 v tajné volbě odhlasovali odvolání členů rady Marka Kukrleho a Michala Šestáka, zástupce starosty Jaroslava Nedvěda a také Miroslava Zeleného z funkce starosty.

Členy Rady městské části Praha 5 zůstali zástupkyně starosty Naděžda Kratochvílová, zástupkyně starosty Marie Ulrichová-Hakenová a 1. zástupce starosty Petr Lachnit. Následně byl většinou zastupitelů zvolen novým členem rady Jiří Vejmelka.

Číst dále: Zastupitelé Prahy 5 odvolali čtyři členy rady včetně starosty, novým radním se stal Jiří Vejmelka

 

Stanovisko vedení městské části Praha 5 k lživým a účelovým informacím zveřejněným FTV Prima

Vedení městské části se důrazně ohrazuje vůči nepravdivým a zavádějícím informacím zveřejněným v reportáži reportéra FTV Prima Patrika Kaizra ze dne 26. 3. 2014, tedy pouhý den před konáním Zastupitelstva MČ Praha 5.

Redakce FTV Prima se bohužel nechala vtáhnout do probíhajícího lobbingu frakce zastupitelů spřízněných s dodavatelskou společností CENTRA, a.s., která pro Prahu 5 obhospodařovala správu majetku a údržbu veřejných prostranství za desítky milionů korun ročně. Vedení Prahy 5 konstatuje, že redakce FTV Prima hrubě porušila pravidla zpravodajství,

Číst dále: Stanovisko vedení městské části Praha 5 k lživým a účelovým informacím zveřejněným FTV Prima

 

Informace o počtu a sídle volebních okrsků pro volby do EP

Podle ust. § 16, písm. f), zák. č. 62/2003 Sb., o volbách do Evropského parlamentu a o změně některých zákonů poskytuje starosta MČ Praha 5 Ing. Miroslav Zelený každé politické straně, politickému hnutí a koalici, jejichž kandidátní listina byla zaregistrována, informace o počtu a sídle volebních okrsků na území městské části Praha 5.

Číst dále: Informace o počtu a sídle volebních okrsků pro volby do EP

 

Praha 5 založí komunální akciovou společnost

Zastupitelé městské části Praha 5 schválili dne 30. 1. 2014 založení komunální akciové společnosti pro účely správy nemovitého majetku a zabezpečování vybraných komunálních služeb, kde by městská část Praha 5 byla 100% vlastníkem.

Vedení městské části Praha 5 dospělo na základě informací, které má k dispozici, k závěru, že je za účelem razantního snížení nákladů, zvýšení kvality poskytovaných služeb a dosažení plné

Číst dále: Praha 5 založí komunální akciovou společnost

 

Lípy podél kostela Sv. Václava se dočkají obnovy

Stromořadí lip na nám. 14.října podél kostela Sv. Václava se v březnu dočká obnovy. Poté, co bylo nutné v roce 2011 a 2012 odstranit dvě lípy, které bezprostředně ohrožovaly chodce, nechala MČ Praha 5 vypracovat odborný posudek na stav ostatních dřevin ve stromořadí. Odborníci bohužel konstatovali, že s výjimkou dvou stromů jde o dožívající dřeviny. Nyní proto budou nahrazeny novou výsadbou lip, které tak zůstanou na náměstí 14. října i nadále.

Číst dále: Lípy podél kostela Sv. Václava se dočkají obnovy

 

Koncert Alfréda Strejčka a Štěpána Raka

Vivat Carolus Quartus - koncertní hold českému králi a římskému císaři Karlu IV.

Sbor Církve adventistů sedmého dne Praha – Smíchov Vás srdečně zve na koncert Vivat Carolus Quartus, který se uskuteční v sobotu 22. března v 17 hodin v modlitebně CASD, Peroutkova 57.

Koncert s využitím autentických textů Karla IV. a posledních vědeckých výzkumů našich antropologů přináší nový pohled na muže, který je právem pokládán za největšího Čecha a jednu z nejvýznamnějších osobností evropské historie.

Číst dále: Koncert Alfréda Strejčka a Štěpána Raka

 

Pozvánka na diskusní večer na téma: Pravda v médiích

Zobrazování obrázku Panel. disk.  - M. Kašparů, J. Ruml, J. Kabát.JPGOdborníci a novináři budou ve čtvrtek 13. 3. od 18.30 diskutovat na téma Pravda v médiích. Zveme širokou veřejnost, vstup je zdarma. Místo konání je Vrázova 4, blízko stanice metra Anděl.

V roli diskutujících se zúčastní publicista a politický komentátor Bohumil Doležal, šéfredaktor ČRo Plus Daniel Raus a děkan Evangelické teologické fakulty Jindřich Halama. Bude příležitosti také pro dotazy z publika.

 

Číst dále: Pozvánka na diskusní večer na téma: Pravda v médiích

 

31. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 5

S V O L Á V Á M
31. zasedání Zastupitelstva městské části Praha 5, které se koná ve čtvrtek 27. března 2014 od 13 hodin v zasedací síni ZMČ Praha 5, Štefánikova 13-15, Praha 5, 6. patro

Program:

- Zahájení

- Volba přísedících k Obvodnímu soudu pro Prahu 5

- Ekonomické záležitosti

Číst dále: 31. zasedání Zastupitelstva MČ Praha 5

 

Information for citizens of the other EU Member States voting in the European Parliament Elections

Information for citizens of the other EU Member States voting in the European Parliament Elections on the territory of the Czech Republic.
You would be well advised to click at:
http://www.mvcr.cz/clanek/volby-volby-do-evropskeho-parlamentu.aspx

 

Číst dále: Information for citizens of the other EU Member States voting in the European Parliament Elections

   
«ZačátekPředchozí111213141516DalšíKonec»

Strana 11 z 16