Hledat

Kurzy a přednášky

Památky Praha 5

Aktuality

Houslový Koncert pro Prahu 5 rozezní Národní dům na Smíchově

V pondělí 9. června od 19.30 hod. vystoupí PKF – Prague Philharmonia v Národním domě na Smíchově a naváže tak opět na tradici koncertů, jež pořádá ve spolupráci s městskou částí Praha 5.

Během Koncertu pro Prahu 5 zahraje PKF pod vedením dirigenta Leoše Svárovského skladby Ludwiga van Beethovena, Josefa Suka a Antonína Dvořáka. "Zájmem Prahy 5 je dlouhodobě rozvíjet a podporovat kulturu, proto se cyklus Koncertů pro Prahu 5 stal naší neodmyslitelnou tradicí. Pořádáme je od roku 2007 a již téměř od počátku spolupracujeme s PKF – Prague Philharmonia, se kterou máme velmi dobré vztahy již od dob, kdy ještě jako Pražská komorní filharmonie měla svoji zkušebnu právě na Praze 5. Ráda bych na koncert pozvala nejen milovníky vážné hudby. 

Číst dále: Houslový Koncert pro Prahu 5 rozezní Národní dům na Smíchově

 

Spory Prahy 5 s Tanečním centrem Praha o užívání budovy Pod Žvahovem konečně urovnány

Rada městské části Praha 5 na svém zasedání v úterý 20. května schválila záměr uzavření dodatku k nájemní smlouvě z roku 2006 na pronájem části budovy Pod Žvahovem 463 se společností Taneční centrum Praha (TCP). Současné vedení radnice Prahy 5 tak ve spolupráci se zástupci TCP ukončilo letitý spor, který dospěl až k Ústavnímu soudu.

Číst dále: Spory Prahy 5 s Tanečním centrem Praha o užívání budovy Pod Žvahovem konečně urovnány

 

Informujte se o aktuálních dnech svozů bioodpadu

Poskytovatel svozů bioodpadu, společnost Pražské služby a.s., informuje veřejnost, že každý občan, který má odvoz bioodpadu nasmlouvaný, se musí informovat o aktuálním svozovém dnu v příslušné lokalitě.

Tyto seznamy jsou dostupné vždy nejméně 14 dní předem na adrese www.psas.cz

 

Číst dále: Informujte se o aktuálních dnech svozů bioodpadu

 

Záměr založit vlastní akciovou společnost ke správě majetku zastupitelé Prahy 5 definitivně zamítli

Zastupitelé městské části Prahy 5 se shodli s radními a zrušili záměr založit komunální akciovou společnost Komunální služby MČ Praha 5. Ta měla původně převzít od 1. ledna 2015 správu majetku a údržbu veřejných prostranství, kterou zajišťují externí dodavatelé.

Konkrétně se počítalo nejen se správou bytového fondu, ale šlo např. o úklid, údržbu a čištění chodníků a komunikací, údržbu zeleně a ostatní činnosti související se správou veřejných prostranství.

Číst dále: Záměr založit vlastní akciovou společnost ke správě majetku zastupitelé Prahy 5 definitivně zamítli

 

Charitativní závod Dračích lodí pomůže týraným dětem i seniorům

Městská část Praha 5 se i v letošním roce stala partnerem charitativního závodu dračích lodí, který proběhne v sobotu 24. května na Vltavě v okolí tzv. smíchovské pláže. Výtěžek z této akce půjde na pomoc zneužívaným, týraným a handicapovaným dětem prostřednictvím Nadace Naše dítě a nadaci Život 90, která se zabývá pomocí seniorům. Záštitu nad letošním ročníkem převzala zástupkyně staroty Naděžda Kratochvílová.

Číst dále: Charitativní závod Dračích lodí pomůže týraným dětem i seniorům

 

Zastupitelstvo nesouhlasí se stavbou zahradní restaurace na Barrandově

Zastupitelé městské části Praha 5 na svém čtvrtečním zasedání podpořili přítomné občany a jednohlasně nesouhlasili se stavbou zahradní restaurace na pozemku č. 1044/1 na Barrandově. Současní členové Rady MČ P5 svým hlasováním na zastupitelstvu deklarovali vůli přehodnotit původní souhlasné stanovisko z listopadu 2013.

Číst dále: Zastupitelstvo nesouhlasí se stavbou zahradní restaurace na Barrandově

 

Zastupitelé schválili hospodaření městské části za rok 2013

Zastupitelé Prahy 5 na svém 32. zasedání konaném dne 15. 5. 2014 schválili vyúčtování hospodaření v podobě závěrečného účtu radnice za rok 2013. Městská část hospodařila v uplynulém roce s přebytkem zhruba 110 mil. Kč. Celkové příjmy dosáhly téměř 792 milionů Kč, výdaje byly ve výši 681,3 milionu Kč. V oblasti zdaňované hospodářské činnosti dosáhla radnice zisku přes 389 milionů korun.

Číst dále: Zastupitelé schválili hospodaření městské části za rok 2013

 

Rada Prahy 5 schválila záměr revitalizace osady Buďánka dle návrhu občanů, k projektu zasedne Švýcarsko - český kulatý stůl

Radní MČ Praha 5 na svém zasedání 13. 5. 2014 schválili záměr obnovy osady Buďánka dle projektu vypracovaného občanským spolkem „Odborníci a občané pro revitalizaci památkové zóny Buďánka a okolí“. Zároveň se v Praze 28. a 29. května uskuteční Švýcarsko - český kulatý stůl, kde nad problematikou obnovy bývalé dělnické kolonie Buďánka budou diskutovat více než 3 desítky českých odborníků a architektů se svými švýcarskými protějšky.

Číst dále: Rada Prahy 5 schválila záměr revitalizace osady Buďánka dle návrhu občanů, k projektu zasedne Švýcarsko - český kulatý stůl

 

Rekonstrukce dvou ZŠ na Barrandově a volby do Evropského parlamentu

V současné době probíhají na budovách Základní školy Barrandov na Chaplinově náměstí č. 1 a Fakultní základní školy Barrandov II, V Remízku č. 9, stavební práce. Obě školy procházejí výměnou oken a celkovým zateplením.

Číst dále: Rekonstrukce dvou ZŠ na Barrandově a volby do Evropského parlamentu

 

Jarní den seniorů obohatí kromě Evy a Vaška také zpěvák Karel Bláha

Tradiční Jarní den seniorů spojený s vystoupením dvojice Eva a Vašek za podpory operetního a muzikálového zpěváka Karla Bláhy se uskuteční 28. května od 14 hod. v Paspově sále v budově pivovaru Staropramen. Akce se koná pod záštitou Petra Lachnita, 1. zástupce starosty MČ Praha 5.

Číst dále: Jarní den seniorů obohatí kromě Evy a Vaška také zpěvák Karel Bláha

 

Nechte si zdarma zkontrolovat Váš zdravotní stav v rámci Dne zdraví na úřadě Prahy 5

V úterý 20. května 2014 se v prostorách Úřadu městské části Praha 5 (Štefánikova 13 -15) koná jubilejní 15. ročník zdravotně výchovné akce pro občany Prahy 5 "Den zdraví". Organizátorem je příspěvková organizace Centrum sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5, nám. 14. října 11, 150 00 Praha 5, ve spolupráci se Státním zdravotním ústavem v Praze.

Číst dále: Nechte si zdarma zkontrolovat Váš zdravotní stav v rámci Dne zdraví na úřadě Prahy 5

   
«ZačátekPředchozí12345678910DalšíKonec»

Strana 6 z 16